Specyficzne wymagania VW

Szkolenie warsztatowe dwudniowe​

Szkolenie przeprowadzi uczestników przez wymagania klienta od fazy preseryjnej aż po analizę zwrotów z rynku. Po zakończonych warsztatach uczestnicy powinni bez problemu odnajdywać się na portalu b2b, oraz przeprowadzać audyty zgodnie z wymaganiami klienta.
Uczestnicy szkolenia uzyskają szczegółową wiedzę odnośnie obecnych wymagań klientów grupy VW, wraz z przykładami zastosowań. Szkolenie będzie prowadzone w formie warsztatów, wykładów i dyskusji przez doświadczonego trenera praktyka, który już ponad 10 lat współpracuje z grupą VW w firmach z branży automatowe.
Celem szkolenia jest przedstawienie wymagań klienta tak, aby ta wiedza zapewniła firmie maksymalną zgodność SZJ z wymaganiami klienta!
Szkolenie to zapewni wiedzę, która zabezpieczy firmę przed negatywnymi konsekwencjami niedopatrzeń w spełnianiu wymagań klienta grupy Volkswagen.

Podczas dwudniowych warsztatów zostaną omówione:

Korzyści po szkoleniu

Dla kogo

Szkolenie dedykowane jest dla pracowników firm, które współpracują z grupą VW i muszą spełnić specyficzne wymagania klienta. Dedykujemy to szkolenie pracownikom wszystkich szczebli uczestniczących w projektach realizowanych zgodnie z wymaganiami grupy VW.

W szczególności wiedza przekazana na szkoleniu przyda się osobą pracującym na stanowisku:

Informacje organizacyjne

Zajęcia są realizowane w małych grupach od 4-8 osób tak aby każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć i podzielić doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Oprócz fachowej wiedzy zapewniamy

Prowadzący szkolenie

Od 2006 roku zajmuje się zarządzaniem jakością w przemyśle motoryzacyjnym. Nadzoruje oraz wdraża wymagań klienta Grupa VW, Daimler, BMW, Inteva. Utrzymuje stały kontakt z zakładami produkcyjnymi Audi (Neckarsulm, Ingolstadt), Rehau (Jevicko, Celaya),VW (Wolfsburg),  Daimler (Rastatt, Sindelfingen, Kecskemet), BMW (Leipzig), GM (Rüsselsheim).

Jest certyfikowanym  audytorem systemu VDA 6.3.

W obszarach jego pracy zawodowej i zainteresowań znajdują się: APQP ,VDA, QPN, specyficzne wymagania klientów: VW, GM, BMW, Ford, Jaguar, PFMEA, Proces Flow, CP, PPAP, IATF 16949, MSA.

Prowadzi szkolenia z obszaru zarządzania jakością, norm i systemów jakości obowiązujących w przemyśle motoryzacyjnym.

Program szkolenia

Szkolenie odbywa się w godzinach 9.00-15.00 każdego dnia szkoleniowego.
 1. Wprowadzenie 
 2. Strategia i polityka grupy VW
 3. Omówienie przeznaczenia dla poszczególnych specyfikacji Volkswagen Group (Formel Q-Konkret, Formel Q-Integral – Qualification program New Parts, Formel Q-Capability, Formel Q-Capability –Process Audit).
 4. Podstawy wymagań Formel -Q Konkret (zasady kwalifikacji dostawcy, warunki złożenia oferty, dokumenty,   kryteria jakości obowiązujące przy przyznawaniu zleceń, współpraca z dostawcami w procesie powstawania produktu, działania jakościowe w produkcji seryjnej, zapewnienie zdolności procesu, bezpieczeństwo produktu, odpowiedzialność za produkt).
 5. Kwalifikacja nowych części produkcyjnych w oparciu o Formel Q-Integral – Qualification program New Parts (informacje projektowe, rozwój wyrobu, PPAP, gotowość serii – 2DP dwudniowy audit produkcji).
 6. Ocena zdolności jakościowej dostawcy zgodnie z Formel Q-Capability
 7. Analiza potencjału POT
 8. Audit wykonywany przez dostawcę Self Audit-SL, zgodnie z VDA 6.3
 9. Wymagania klienta, proces reklamacyjny, analiza problemu-PA,
 10. Przyczyna źródłowa i działania korygujące, włączenie poddostawcy, potwierdzenie realizacji.
 11. Audit wyrobu wg. VDA 6.5
 12. Weryfikacja jakości części części D/TLD, które mają wpływ na bezpieczeństwo człowieka.
 13. Przegląd techniczny dostawcy-TRL
 14. Zarządzanie poddostawcami-ULM
 15. Zwroty z rynku, analiza, i zarządzanie wskaźnikiem technicznym – TF

Cena

+ 23% VAT za uczestnika

Termin i miejsce szkolenia

Szkolenie odbędzie się w terminie 5-6 grudzień 2019 w sali szkoleniowej zlokalizowanej w biurze firmy Constant Growth w Katowicach ul. Kościuszki 182.

Zapraszamy do kontaktu

Zachęcamy do kontaktu mailowego i telefonicznego.
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania:

+48 533 251 158

szkolenia@cgrowth.pl

Constant Growth Sp. z o.o.
ul. Stefczyka 32/6,
20-151 Lublin
NIP:712-330-43-33

Start szkolenia już za:

Dni
Godz
Min
Sek