Generacja Z – wchodzisz do gry?

Szkolenie warsztatowe dwudniowe​​

Szkolenie przedstawia metodykę zarządzania i pracy z tzw. pokoleniem Z – osobami urodzonymi po 1990 roku. Przedstawione zostaną psychologiczne różnice pokoleniowe m.in. podejścia do zarządzania sobą i ustalania celów. Około 40% czasu szkolenia to dostarczenie niezbędnej wiedzy na temat proponowanych rozwiązań, 60% to część praktycznych warsztatów na wybranych przykładach.

Korzyści po szkoleniu:​

  • Będzie wiedział jak motywować pracowników młodszego pokolenia i wyznaczać cele
  • Będzie wiedział jak rozwiązywać konflikty
  • Uczestnik będzie wiedział jak zarządzać potrzebami
  • Będzie znał podstawy komunikacji

Dla kogo

  • Managerowie
  • Osoby zarządzające​
  • Specjaliści​

Program szkolenia

Dzień I 

1.Koncepcje i źródła różnic pokoleniowych.

Generacja Z. Młodzi, otwarci, wychowani w świecie wirtualnym, skazani na wolny rynek i ciągły kryzys. Jak świat odbierają ludzie, żyjący na styku “bezpiecznego” świata szkoły i opieki rodzicielskiej, a bezwzględnego rynku. Jak kryzys ideałów i sloganu “w wolnej Polsce możesz być kimkolwiek zechcesz” odbija się na postawie wobec pracodawcy i życia? Dlaczego “młodość rządzi się swoimi prawami” i nie ugina się łatwo pod presją kultury i miejsca pracy?

2.Zderzenie pokoleń w miejscu pracy. Kultura “współczesnego niewolnictwa”

Jak zarządzać potrzebami Generacji Z? Jak budować w nich nowe potrzeby i motywować? Czy pracodawca musi iść zawsze na rękę roszczeniowej postawie? Jak pójść na kompromis i osiągnąć efekt, który chcemy? Dlaczego Pokolenie Z, to pokolenie w pułapce “między 1500, a niewolnictwem”?
Warsztat praktyczny:  Podstawy kultury liderskiej.

3.Lider w teorii i praktyce. Jak zafundować im najlepszy czas ich życia nie przepłacając?

Dostarczanie doświadczeń i emocji – to naprawdę nie jest trudne! Motywowanie i “podpalanie ludzi” – jak odkryć ukryty potencjał i przewodzić młodym? 10 zasad liderów.
Warsztat praktyczny: Być liderem, ćwiczenie 10 zasad dobrego przywódcy.

 Dzień II

3.Rozwiązywanie konfliktów i reguły społeczne R. Cialdiniego

Wprowadzenie do teorii Open Space i roli facylitatora w przedsiębiorstwie. Wprowadzenie do reguł społecznych R. Cialdiniego.
Warsztat praktyczny: Facylitator i dawanie informacji zwrotnej.

4.Wprowadzenie do zasad Grywalizacji.

Dlaczego młody człowiek nie widzi siebie jako “część procesu” rozwoju firmy/osobistego? Odpowiedź na niską samoocenę? Level up! Dlaczego zrozumienie procesu zdobywania doświadczenia przychodzi łatwiej poprzez metody skalowalne?
Warsztat praktyczny:  gry w służbie celów – narracja marketingowa.

5.Grywalizacja w praktyce.

Czy Twoja firma to “wyścig szczurów”? Czy elementy rywalizacji to “wygryzanie przez silniejszych”? Dlaczego czysty darwinizm nie działa? Co możemy wdrożyć w Twojej firmie?
Warsztat praktyczny: każda gra musi mieć zasady, cel, sędziego i graczy.

6.To co dla Ciebie jest oczywiste… – komunikacja

Różnice praktyczne w komunikowaniu się między pokoleniami. Jakimi metodami komunikować się z Pokoleniem Z? Media społecznościowe , aplikacje mobilne, grafika i kultura “wzrokowców” w służbie Twoich celów.
Warsztat praktyczny: komunikacja zorientowana na “sprzedawaniu ideii”

7.Motywowanie i wyznaczanie celów w duchu NLP

Dlaczego młodzi nie boją się skomplikowanych prac? Czy “jakoś to będzie” jest dobrą odpowiedzią? Jak dać poczucie i możliwość wpływu na swoje miejsce pracy. Co nauka wie o motywacji, a biznes opornie nie tego stosuje?
Warsztat praktyczny:  doświadczenie problemu świeczki i podstawy praktyczne NLP

Przewiń do góry